У великих компаніях кризис-менеджер - спеціаліст, який знижує фінансові ризики підприємства, попереджає щодо можливих втрат і вміє утримати компанію на плаву, якщо ситуація все ж таки вийшла з-під контролю. Втім, в Україні штатна посада кризис-менеджера на фірмах рідкість. В нашій країні кризис-менеджером зазвичай називають антикризисного (або арбітражного) керівника, призначеного судом на збанкрутілі підприємства, щоб їх відновити або грамотно розпродати майно, яке залишилось.

Специфіка професії

Антикризового управління на підприємстві ніколи не зустрічають з розкритими обіймами. Завжди - з побоюванням, завжди - в штики. Борги, незадоволені співробітники, прихована війна з тими, хто довів підприємство до банкрутства, зіткнення взаємовиключних інтересів різних сторін - звичні умови для цього фахівця.

Місце роботи

Арбітражний керівник має статус вільного підприємця, але зобов'язаний входити в одну з так званих само регульованих організації (некомерційних партнерств) - саме сюди, і звертаються кредитори підприємства-боржника з проханням надати їм фахівця.

Особисті якості

Кризис-менеджер - людина зі сталевими нервами, холоднокровна, урівноважена, стримана.

Кар'єра

Власники підприємств, перелякані перспективою втратити свій бізнес, на зарплаті зазвичай не заощаджують.

Освіта

Вища економічна освіта, спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування".

Поділитися: