У період з 28 січня по 9 лютого доцент Зайцев О.В. взяв активну участь у науковому стажуванні у Польщі за програмою «Академічна доброчесність: виклики сучасності» для працівників закладів вищої освіти України.

Духовна Академія Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (UKSW) спільно з Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC) впродовж 28 січня ─ 09 лютого 2019 року проводили заходи з наукового стажування за програмою «Академічна доброчесність: виклики сучасності» для працівників закладів вищої освіти України.

Доцент кафедри фінансів і підприємництва СумДУ Зайцев О.В. взяв активну участь у науковому стажуванні.

Мета стажування ─ ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності, а також, підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузях між Україною і Польщею.

Наукове стажування відбувалося у два етапи. 1-й етап ─ робота над науковим есе та його подальша публікація (28.01─03.02.2019). 2-й етап ─ виїзна робоча програма у м. Варшаві (06.02─09.02.2019).

На другому етапі продовж стажування проведено круглий стіл за участю польських експертів компанії Plagiat.pl. Розглядалися наступні теми круглого столу: «Запобігання плагіату в освітньому і науковому середовищах» та «Програмні засоби для виявлення можливого плагіату в наукових та академічних роботах». Відбувся брифінг на тему легалізації перебування у Польщі та огляд основних правових та організаційних моментів навчання. Польська сторона презентувала свої стипендіальні та грантові програми, а також, порядок подання заяв на фінансування і проведення наукових досліджень у польських закладах вищої освіти. Було організовано, для бажаючих, тестування знань польської мови на рівень В2 на базі Вищого Семінаріуму Духовного UKSW.

Не менш цікавою і пізнавальною була так звана «вільна програма» стажування. Була проведена екскурсія історичною частиною Варшави і організовано інформаційний візит до польського Парламенту ─ Сейму та ознайомлення із програмою стажування у Сеймі. Ще й залишився вільний час для особистого огляду красот Варшави (фотогалерея пішої прогулянки по Варшаві додається).