В рамках днів міжнародної співпраці СумДУ співробітники кафедри (Плікус І.Й., Рубанов П.М., Шишова Ю.Г.) прийняли участь у роботі тематичної сесії «Міжнародні грантові проекти».

Ця подія відбувалась 23 жовтня 2019 року на базі Конгрес-центру Сумського державного університету. Представниця відділу міжнародних зв'язків Сумського державного університету Олена Горобченко розповіла про діяльність координаційного центру СумДУ з підготовки грантових заявок.

Координатор грантової програми Erasmus+ в Україні Світлана Шитікова (м.Київ), проінформувала про основні напрями діяльності Національного Еразмус+ офісу в Україні, про грантові можливості для студентів і викладачів, базові документи і вимоги до учасників.

Представниця British Council в Україні Юлія Соболь у своїй доповіді зупинилась на поточній трирічній Програмі розвитку «Teaching Excellence» (Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme), яка спрямована на підвищення якості викладання у університетах України. Окрім British Council над реалізацією цієї програми працюють «Advance HE» (Велика Британія) та Інститут вищої освіти НАН України.

Професор Інституту мистецького дизайну та технологій (Ірландія) Девід Квін, який є координатором програми ЄС Еразмус+, у своєму виступі розповів про основні ризики і загрози під час підготовці і реалізації міжнародних грантових проектів. Він підкреслив важливість особистої мотивації і ретельного відбору дослідників для участі у міжнародних грантових проектах. Девід Квін закликав ретельно ставитися до формулювання очікуваних результатів у грантовій заявці і використовувати можливості міждисциплінарної взаємодії у продукуванні нових знань.

Маріуш Мазуркевич (Вроцлавський технологічний університет, Польща) розповів про свій власний досвід роботи в якості грантового проектного менеджера.

Представники СумДУ також поділилися своїм досвідом підготовки проектних грантових заявок та виконання проектів наукового та освітнього спрямування.