31 жовтня 2019 року доцент кафедри Рубанов П.М. прийняв участь у інтерактивному семінарі "Академічна доброчесність — від міфу до цілі".

Співорганізаторами цього заходу стали Сумський державний університет і компанія «Unicheck Україна»  (https://unicheck.com/), яка надає онлайн-послуги з перевірки текстових документів на наявність запозичень. (https://library.sumdu.edu.ua/uk/novyny/534-interaktiv-dlya-studentiv.html)

Під час своєї презентації керівник Групи сприяння академічній доброчесності СумДУ Артем Артюхов розповів про значення академічної доброчесності, загальні принципи її забезпечення, власний викладацький досвід у цьому питанні, нормативну і організаційну підтримку антиплагіатних заходів у СумДУ.

Директор «Unicheck Україна» Андрій Сідляренко у своєму виступі розповів про історію створення компанії на базі українського стартапу і досягнуті масштаби діяльності на міжнародному ринку онлайн-сервісів з перевірки текстів на плагіат. Він детально зупинився на вже існуючих можливостях і перспективних розробках компанії з ідентифікації текстових збігів, а також технічних особливостях виявлення умисного приховування плагіату («чітингу» - “cheating”).

Лінгвіст компанії «Unicheck Україна» Маргарита Лангенбах (м.Київ) через скайп-зв’язок виклала свої рекомендації з запобігання плагіату і використання результатів перевірки текстів антиплагіатною програмою «Unicheck» для подальшого доопрацювання академічних текстів.

Завідувачка відділу інформаційних технологій Бібліотеки СумДУ Ольга Крамаренко у своїй презентації охарактеризувала види плагіату і ненавмисного плагіату, проблему встановлення оптимального рівня оригінальності текстів і допустимої частки текстових запозичень з урахуванням виду текстових робіт студентів.

Під час подальшого обговорення виступаючі відповіли на питання учасників семінару.

Поділитися: